سایت معماری هفت پرتال جامع دانشجویان معماری - کتاب - مقاله - پروژه - نیازمندی های معماری

ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه 9-17 و پنجشنبه 9-13

فروش و نصب انواع درب های ساختمانی

دسته بندی :

نویسنده : معماری هفت

تاریخ درج :

حجم فایل :

فروش و نصب انواع درب های ساختمانی
فروش و نصب انواع درب های ساختمانی

اهمیت درب ها در ساختمان
درب ها قسمتی از فضای هر محوطه هستند و طبیعتا باید نیازهای فضایی آن محوطه را تامین کنند مثلا درب ورودی ساختمان باید عایق حرارتی و صوتی باشد تا حرارت و صدای فضای بیرون را به داخل راه ندهد، درب سرویس بهداشتی و حمام باید ضد آب باشد تا در برخورد با آب و مواد شوینده خراب نشود و ...
اما جدای از قابلیت ها و ویژگیهای کاربردی درب ها، شکل ظاهی آنها نیز بسیار اهمیت دارد زیرا اولین برخورد ما با یم فضا از طریق مواجهه ما با درب ورودی آن فضا است و ناخودآگاه درب ورود به هر فضا قضاوتهایی را درباره آن فضا در ذهن مخاطب برمی انگیزد.
پس انتخاب درب مناسب برای فضاهای مختلف ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از میان همه آنها درب ورودی اصلی ساختمان اهمیت ویژه ای دارد.

درب ورودی ساختمان و اهمیت آن
بی شک در نگاه اول به هر ساختمانی با درب ورودی آن روبه رو میشویم و جنس و زیبایی آن میتواند تاثیر بسیار زیادی در ما داشته باشد و علاقه مندی به یک ساختمان را افزایش دهد.
درب های ورودی اولین تصویری هستند که میهمان یا خود شما از خانه تان می بینید پس انتخاب طرح و مدل شیک برای درب ورودی نیاز به سلیقه و ایده های جدید دارد. سبک مدرن در طراحی و ساخت درهای خانه از سبک های دیگر پیشی گرفته است و علی رقم سادگی در دیزاین طرفداران بسیاری دارند. تنوع در طراحی و ساخت درب های ورودی میتواند  سلیقه های زیادی را پوشش داده و خواسته های افراد با سلیقه های متفاوت را پوشش دهد.

ویژگی های یک درب ورودی مناسب
برای انتخاب درب لابی ها یا ورودی ها چند ویژگی را باید در نظر داشته باشید که عبارت اند از:

* درب های ورودی باید عایق صوتی و حرارتی باشند: یکی از نکاتی که باید در انتخاب درب های ورودی به آن توجه داشت عایق حرارتی بودن درب است. اگر درب ورودی عایق حرارتی باشد در هنگام آتشسوزی مانع رسیدن آتش به فضای بیرونی شده و اینگونه آتش به تمام ساختمان سرایت نخواهد کرد. همچنین درب های ورودی باید عایق صوتی نیز باشند تا مانع خارج شدن صداهای داخل ساختمان به بیرون شود و نیز از ورود صداهای خارج از ساختمان به داخل جلوگیری کند.
* شکل و وزن مناسب درب ورودی: باید این نکته را در نظر داشته باشید که شکل ظاهری درب یکی از ویژگی هایی به شمار می آید که در انتخاب درب باید به آن توجه داشت. دربی که انتخاب می کنید باید با ظاهر و سبک ساختمان متناسب باشد. به عنوان مثال برای ساختمان هایی با طراحی سنتی درب هایی انتخاب کنید که با آن سبک معماری همسو باشد.
* استحکام بالای درب ورودی: یکی از قسمت هایی که بیشترین استحکاک را در ساختمان دارد درب ورودی است. این قسمت به دلیل رفت آمد زیاد و یا جابه جایی وسایل منزل ممکن است آسیب هایی به درب وارد شود از این رو باید به این نکته توجه داشته باشید که استحکام در یکی از ویژگی های درب ورودی مناسب است که باید در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید.
* درب ورودی مناسب با اقلیم منطقه: یکی از نکات قابل توجه در انتخاب درب ها اقلیم منطقه ای است که ساختمان شما در آن قرار دارد. درب هایی که در مناطق سرد و خشک استفاده می شود با درب هایی که در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت است. اگر هنگام انتخاب درب به این نکته توجه نداشته باشید عمر درب ها کوتاه می شود زیرا در هرمنطقه و آب و هوایی باید از درب ویژه آن استفاده کنید.
* درب ورودی ضد سرقت: استفاده از درب ضد سرقت امنیت را برای منازل شما به همراه دارد. این نوع درب ها با ساختار ویژه ای که دارند می توانند از نظر امنیتی به ما کمک فراوانی کنند. همچنین درب های ضد سرقت معمولا دارای عایق های حرارتی و صوتی هستند که تمام ویژگی های یک درب مناسب را به همراه دارند.

نکته: شاید قیمت این درب ها نسبت به دیگر درب های ورودی بیشتر باشد اما شما با انتخاب چنین درب هایی امنیت ساختمان خود را برقرار می کنید و همچنیین از بروز خطراتی مثل آتش سوزی جلوگیری خواهید کرد در صورتی که درب های ساده چنین ویژگس هایی را ندارند.

اهمیت خرید از شرکت های معتبر درب ضد سرقت
امروزه با وجود شرکت های مختلف و پیشرف آن ها در زمینه ساخت درب های ضد سرقت تنوع در این محصول بسیار است باید بدانید که این نوع درب ها معمولا دارای ضمانت نامه هستند. باید توجه داشته باشید که اگر قصد خرید چنین محصولاتی را دارید حتما به شرکت ها و فروشگاه های معتبر مراجعه کنید تا بتوانید درب هایی با کیفیت بالا و با ضمانت شرکت ها خریداری کنید.

باید بدانید که نمونه هایی از این نوع درب ها در بازار وجود دارد که با نمونه های شرکتی تفاوت فراوانی دارند. همچنین این درب ها دارای ضمانت نامه نیستند و ممکن است دوام و طول عمر آن ها پایین تر از نمونه های شرکتی باشند.

نکات دیگری نیز در انتخاب درب های ورودی ساختمان وجود دارد که بیشتر به سلیقه افراد مربوط می شود. نکاتی مثل رنگ درب یا طرح های روی آن، که تنوع در این محصولات به این امر کمک کرده تا افراد با هر سلیقه ای بتوانند درب مورد نظر خود را انتخاب کنند.

نظرات کاربران

عبارت امنیتی
0