پرتال جامع رشته معماری

نام محصول : کتاب معماری - کتاب معماری فرامرز شریفی

امتیاز:
وضعیت: موجود
کالا موجود است و می توانید به قیمت درج شده خرید نمایید
فروشگاه: آرک شاپ
قیمت: 760,000 ریال
همکار: جهت مشاهده قیمت همکاری ابتدا باید تقاضای همکاری دهید
نوع ارسال:
هزینه ارسال: 0


رشته معماری کتاب معماری کتاب معماری فرامرز شریفی نویسنده: فرامرز شریفی مترجمان: لیلا اسحاق زاده - عبدالله قره باغی گردآورنده: بهرام شکوهیان ناشر: آبان - دید زبان كتاب: دو زبانه تعداد صفحه: 293 سال انتشار: 1392 قیمت: 760000

  نام محصول : کتاب معماری - کتاب معماری فرامرز شریفی


  نویسنده: فرامرز شریفی
  مترجمان: لیلا اسحاق زاده - عبدالله قره باغی
  گردآورنده: بهرام شکوهیان
  ناشر: آبان - دید
  زبان كتاب: دو زبانه
  تعداد صفحه: 293
  سال انتشار: 1392
  قیمت: 760000

  .....

  فرامرز شریفی معمار ایرانی است. شریفی در سال ۱۳۳۴ وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و در سال ۱۳۴۲ با درجه عالی از این دانشکده فارغ التحصیل شد. او از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۷۲ با مهندسان مشاور آرتیمان همکاری می کرد و از سال ۱۳۷۲ فعالیت حرفه ای مستقل خود را آغاز نمود. او همچنین از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ عضو کمیته معماری حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران بوده است. او داوری چند دوره «جایزه بزرگ معمار» را نیز در کارنامه فعالیت های خود دارد.

  آثار فرامرز شریفی متاثر از اندیشه های معمارانی چون ماریو بوتا، رنزو پیانو، مایکل گریوز، کارلو اسکارپا و هوشنگ سیحون است. شش سال تحصیل زیر نظر هوشنگ سیحون در دانشکده هنرهای زیبا، تجربه پرباری را برای شریفی به همراه داشته است. او اخلاق در طراحی معماری، استفاده بجا و درست از مصالح و سادگی مینیمالیستی در طرح را از سیحون آموخته است.

  آثار معماری او از لحاظ تنوع مصالح، حجم های خالص و توپر، تاکید بر محورهای تقارن، سازمان دهی های مرکزی، فضاهای محصور شده در فرم هندسی معین به معماری کلاسیک نزدیک است. از این رو می توان آثار او را تلاشی برای تلفیق سلیقه کلاسیک در کالبدی مدرن دانست. حجم های ساختمان های او سنگین، توپر و دارای سلسله مراتب فضایی کلاسیک هستند. بخش های متصل به زمین با مصالخ خشن تر و سنگهای چند ضلغی بندکشی شده پوشیده می شود و انتهای ساختمان با سقفهای شاخص، تعریف می شود. سطوح بناهای او معمولا با قاب بندی هایی تقسیم می شوند که از اختلاف سطح یا اختلاف رنگ و جنس مصالح ایجاد شده است. نماها همواره متوازنند و این توازن یا از طریق تقارن و یا با ایجاد تعادل میان فضاهای پر و خالی نما حاصل شده است. استفاده از احجام خالص و قواعد هندسی مشخصه نماها و فضاهای داخلی آثار شریفی است.

  مشخصات فنی محصول : کتاب معماری - کتاب معماری فرامرز شریفی
  بررسی تخصصی محصول : کتاب معماری - کتاب معماری فرامرز شریفی
  نظرات کاربران در مورد محصول : کتاب معماری - کتاب معماری فرامرز شریفی

  نام کاربر:  
  امتیاز:
  توضیحات:  

  عبارت تصویر روبرو را وارد نمایید

   
  درج نظر  


  پیشنهاد ویژه