پرتال جامع رشته معماری

نام محصول : کتاب معماری - کتاب درآمدی بر پژوهش معماری (روش تحقیق در معماری)

امتیاز:
وضعیت: موجود
کالا موجود است و می توانید به قیمت درج شده خرید نمایید
فروشگاه: انتشارات فکر نو
قیمت: 150,000 ریال
همکار: جهت مشاهده قیمت همکاری ابتدا باید تقاضای همکاری دهید
نوع ارسال:
هزینه ارسال: 0


رشته معماری کتاب معماری کتاب درآمدی بر پژوهش معماری (روش تحقیق در معماری) تالیف: دكتر شاهین حيدری (دانشیار و رئیس دانشكده معماری دانشگاه تهران) انتشارات: نشر کتاب فکر نو 370 صفحه وزیری

  نام محصول : کتاب معماری - کتاب درآمدی بر پژوهش معماری (روش تحقیق در معماری)

  تالیف: دكتر شاهین حيدری (دانشیار و رئیس دانشكده معماری دانشگاه تهران)

  انتشارات: نشر کتاب فکر نو

  370 صفحه وزیری

   

  کتاب براي ارائه "مقدمه‌اي بر پژوهش معماري"، در سه بخش مجزا تدوين شده و ادعاي کامل بودن در زمينه مورد بحث را ندارد. به همين سبب عنوان درآمدي بر پژوهش معماري براي آن انتخاب شده‌است. اما نگارنده سعي داشته که به قدر و سهم خود که قدم‌ها را حساب شده بردارد. در بخش نخست مباني کلي مورد بحث قرار گرفته‌اند و تلاش صرف آن شده که در‌يابيم اگر براي تمدن يونان ارزشي قائليم، به آن دليل است که اين تمدن به ما گفت چگونه بايد فکر کرد و اگر به تمدن ايران افتخار مي‌کنيم، به اين دليل است که اين تمدن به ما ياد داد چگونه فکر خود را به راستي بيان کنيم و در شرح آن دروغي نگوييم. در اين بين هنرمند آن انساني است که به کمک اثر هنري نشان مي‌دهد که چگونه فکر کرده و چگونه واقعيت ذهن خود را صادقانه و راستگويانه در قالب اثر هنري اعتراف کرده‌است. بي‌هيچ ترديدي هنر ارزشمند است چون اعترافات صادق و رهايي‌بخش را ارزاني مي‌دارد. اعترافاتي که در بين دو کرانه‌ي نامحدود شهود و ذهن هنرمند قرار گرفته‌اند. به همين سبب، فصل اول به علم و فلسفه مي‌پردازد، فصل دوم به هنر و فصل سوم نظام استدلالي را به بحث مي‌گيرد. پايه‌هاي نظري در فصل چهارم و ارتباط بين همه‌ي آنچه که آورده شده با معماري، موضوع فصل آخر از بخش نخست کتاب است.
  بخش دوم به نکات اصلي پژوهش معماري پرداخته به اين اميد که ياد بگيريم چگونه پژوهش کنيم و دستآوردهاي پژوهش را که جز واقعيت‌هاي کشف نشده چيز ديگري نيست، با صدق و صفا به جامعه بشري ارائه کنيم. مباد که پژوهش دست‌آويزي براي پنهان کردن واقعيت‌ها باشد.
  در اين بخش، به ويژه با تکيه بر بخش نخست، خواننده به کاربرد اصول دو پارادايم اثباتي و پارادايم تفسيري آگاه خواهد شد. پژوهش‌هاي کمي مبتني بر اثبات‌گرايي و پژوهش‌هاي کيفي اغلب بر اصول پاردايم تفسيري استوارند. اگرچه در معماري از داده‌هاي کمي استفاده مي‌کنيم اما متغيرهاي کيفي استفاده بيشتري دارند که در نتيجه آن پژوهش‌گر ناچار به استفاده، تبيين و تفسيرشان است. نکته حائز اهميت آنکه نگاه پژوهش‌گر معماري به مفاهيم پارادايم اثباتي، از طريق عينک مفروضات پارادايم تفسيري باشد.
  بخش سوم نيز به آمار و روش‌هاي توصيف آماري اختصاص يافته که در خدمت تجزيه‌و‌تحليل داده‌ها قرار مي‌گيرند.

  مشخصات فنی محصول : کتاب معماری - کتاب درآمدی بر پژوهش معماری (روش تحقیق در معماری)
  بررسی تخصصی محصول : کتاب معماری - کتاب درآمدی بر پژوهش معماری (روش تحقیق در معماری)
  نظرات کاربران در مورد محصول : کتاب معماری - کتاب درآمدی بر پژوهش معماری (روش تحقیق در معماری)

  نام کاربر:  
  امتیاز:
  توضیحات:  

  عبارت تصویر روبرو را وارد نمایید

   
  درج نظر  


  پیشنهاد ویژه